Skip to main content

MIKRONAKŁUWANIE FRAKCYJNE

Odmładzanie przez nakłuwanie

Mikronakłuwanie frakcyjne stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu.

Wskazania

Mnogość wskazań terapeutycznych i znakomite efekty czynią z zabiegu mikronakłuwania narzędzie do zadań specjalnych. Mikronakłuwanie jest pierwszą linią walki z oznakami fotostarzenia, wiotką skórą pozbawioną witalności, skórą skłonną do trądziku i bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, rozstępami i łysieniem.

Dlaczego warto się poddać zabiegowi DERMAPEN

 1. POPRAWA JAKOŚCI SKÓRY

Metoda mikronakłuwania frakcyjnego, poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchamianiu procesów naprawczych poprawia napięcie i elastyczność skóry, poprawia jej ukrwienie i odżywienie oraz zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek.

 1. UJEDNOLICENIE KOLORYTU SKÓRY

Dzięki zdolności do regulacji procesów melanogenezy uzyskujemy ujednolicenie koloru i struktury skóry.

 1. LECZENIE BLIZN

Znaczną poprawę wyglądu skóry możemy uzyskać zarówno przy bliznach potrądzikowych jak również pooperacyjnych i pooparzeniowych. Stymulując procesy regeneracyjne powodujemy, że organizm jakby od wewnątrz wytwarza nową skórę, która zastępuje blizny.

 1. LECZENIE ROZSTĘPÓW

Podobny mechanizm działania mikronakłuwania frakcyjnego wykorzystujemy w leczeniu rozstępów, które są rodzajem blizny. Stymulacja rozstępów skutkuje zmniejszeniem ich widoczności i poprawy jakości skóry w ich obrębie.

 1. LECZENIE ŁYSIENIA

Pobudzone zostają procesy naprawcze, co prowadzi do intensywnej regeneracji obszaru, który został poddany terapii. Ideą terapii jest więc regularne i przewidywalne uszkodzenie głębszych warstw skóry głowy, co ma pobudzić ją do wzmożonej regeneracji i odrostu włosów.

Zalety DERMAPEN

 • krótki czas zabiegu (ok. 30-45 minut)
 • mniejszy ból i większy komfort dla pacjenta
 • automatyczna kontrola głębokości iniekcji – podczas jednego zabiegu możliwość nakłuwania na różnych głębokościach
 • największa szybkość działania (1300 nakłuć na sekundę)
 • molibdenowe igły – bardzo cienkie i nie wywołujące reakcji alergicznych
 • krótszy czas rekonwalescencji
 • sterylność zabiegu (wymienne jednorazowe igły)
ZOBACZ FILM UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Co musisz wiedzieć przed zabiegiem mikronakłuwania frakcyjnego?

Wygląd skóry po zabiegu – bezpośrednio po zabiegu skóra będzie równomiernie zaczerwieniona. Lekarz/kosmetolog zastosuje krem łagodzący aby zmniejszyć obrzęk. Aby ukryć ślady zabiegu lekarz/kosmetolog może zastosować specjalny podkład medyczny z pigmentami mineralnymi.

Ochrona przeciwsłoneczna – stosuj wysoką ochronę przeciwsłoneczną przez co najmniej tydzień po zabiegu mikronakłuwania.

Dbanie o skórę po zabiegu – po 8 godzinach od zabiegu umyj skórę delikatnym środkiem myjącym. Może być to płyn micelarny lub produkt do mycia skóry wrażliwej. Stosuj delikatne kosmetyki do pielęgnacji skóry po zabiegach przez co najmniej 3-4 dni po zabiegu.

Odstępy między zabiegami – rekomendujemy 4-6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych. Zależy to od rodzaju Twojej skóry, problemu z którym się zgłosiłaś oraz głębokości frakcyjnego mikronakłuwania.

Nasza misja

Światowa dermatologia dostępna lokalnie. Chcemy, żeby pacjenci z naszych okolic mogli mieć dostęp do najnowszych zdobyczy w dermatologii, bez konieczności dalekiej podróży

UMOW SIĘ NA WIZYTĘ
Umów się na konsultację
Zapraszamy do rezerwacji wizyt telefonicznie lub mailowo od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00.
KONTAKT