DERMAPEN – odmładzanie przez nakłuwanie

DERMAPEN – stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczasnie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu.

WSKAZANIA:
Mnogość wskazań terapeutycznych i znakomite efekty czynią z DERMAPEN narzędzie do zadań specjalnych. DERMAPEN jest pierwszą linią walki z oznakami fotostarzenia, wiotką skórą pozbawioną witalności, skórą skłonną do trądziku i bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, rozstępami i łysieniem.

 

 

 

Dlaczego warto się poddać zabiegowi DERMAPEN

1. POPRAWA JAKOŚCI SKÓRY
Metoda mikronakłuwania frakcyjnego, poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchamianiu procesów naprawczych poprawia napięcie i elastyczność skóry, poprawia jej ukrwienie i odżywienie oraz zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek.
2. UJEDNOLICENIE KOLORYTU SKÓRY
Dzięki zdolności do regulacji procesów melanogenezy uzyskujemy ujednolicenie koloru i struktury skóry.
3. LECZENIE BLIZN
Znaczną poprawę wyglądu skóry możemy uzyskać zarówno przy bliznach potrądzikowych jak również pooperacyjnych i pooparzeniowych. Stymulując procesy regeneracyjne powodujemy, że organizm jakby od wewnątrz wytwarza nową skórę, która zastępuje blizny.
4. LECZENIE ROZSTĘPÓW
Podobny mechanizm działania mikronakłuwania frakcyjnego wykorzystujemy w leczeniu rozstępów, które są rodzajem blizny. Stymulacja rozstępów skutkuje zmniejszeniem ich widoczności i poprawy jakości skóry w ich obrębie.
5. LECZENIE ŁYSIENIA
Pobudzone zostają procesy naprawcze, co prowadzi do intensywnej regeneracji obszaru, który został poddany terapii. Ideą terapii jest więc regularne i przewidywalne uszkodzenie głębszych warstw skóry głowy, co ma pobudzić ją do wzmożonej regeneracji i odrostu włosów.

Zalety DERMAPEN:

  • krótki czas zabiegu (ok. 30-45 minut)
  • mniejszy ból i większy komfort dla pacjenta
  • automatyczna kontrola głębokości iniekcji – podczas jednego zabiegu możliwość nakłuwania na różnych głębokościach
  • największa szybkość działania (1300 nakłuć na sekundę)
  • molibdenowe igły – bardzo cienkie i nie wywołujące reakcji alergicznych
  • krótszy czas rekonwalescensji
  • sterylność zabiegu (wymienne jednorazowe igły)

Co musisz wiedzieć przed zabiegiem DERMAPEN?

Wygląd skóry po zabiegu – bezpośrednio po zabiegu skóra będzie równomiernie zaczerwieniona. Lekarz/kosmetolog zastosuje krem łagodzący aby zmniejszyć obrzęk. Aby ukryć ślady zabiegu lekarz/kosmetolog może zastosować specjalny podkład medyczny z pigmentami mineralnymi.

Ochrona przeciwsłoneczna – stosuj wysoką ochronę przeciwsłoneczną przez co najmniej tydzień po zabiegu z zastosowaniem Dermapen.

Dbanie o skórę po zabiegu – po 8 godzinach od zabiegu umyj skórę delikatnym środkiem myjącym. Może być to płyn miceralny lub produkt do mycia skóry wrażliwej. Stosuj delikatne kodmetyki do pielęgnacji skóry po zabiegach przez co najmniej 3-4 dni po zabiegu.

Odstępy między zabiegami – rekomendujemy 4-6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych. Zależy to od rodzaju Twojej skóry, problemu z którym się zgłosiłaś oraz głębokości frakcyjnego mikronakłuwania.

 

Youtube